MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 55V, 160VA, MCTA160/55
SKU: C3DF9E4E
Buy MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 55V, 160VA, MCTA160/55 Online in India on tecmet.in. All Genuine Products ✔ Lowest Prices ✔ Free Shipping ✔ EMI & COD
15 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
Type of Product
Toroidal Power Transformers
Country of Origin
Sri Lanka
Is Consumable
N
Pack of
1
Name of Manufacturer/Packer/Importer
FARNELL
Ordering ID
Manufacturer Part Number
MCTA160/55
Transformer Mounting
Panel
Secondary Voltages
2 x 55V
Primary Voltages
115V
Secondary Current Nom
1.45A
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 55V, 160VA, MCTA160/55”