MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 45V, 250VA, MCTA250/45
SKU: 72B734ED
Buy MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 45V, 250VA, MCTA250/45 Online in India on tecmet.in. All Genuine Products ✔ Lowest Prices ✔ Free Shipping ✔ EMI & COD
16 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
Type of Product
Toroidal Power Transformers
Power Rating
250VA
Country of Origin
Sri Lanka
Is Consumable
N
Secondary Current
2.78A
Pack of
1
Name of Manufacturer/Packer/Importer
FARNELL
Ordering ID
SVHC
No SVHC (27-Jun
Product Range
MCTA Series
Manufacturer Part Number
MCTA250/45
Transformer Mounting
Panel
Secondary Voltages
2 x 45V
Primary Voltages
115V
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 45V, 250VA, MCTA250/45”