MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 40V, 625VA, MCTA625/40
SKU: 6602B6B3
Buy MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 40V, 625VA, MCTA625/40 Online in India on tecmet.in. All Genuine Products ✔ Lowest Prices ✔ Free Shipping ✔ EMI & COD
16 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
Type of Product
Toroidal Power Transformers
Power Rating
625VA
Country of Origin
Sri Lanka
Is Consumable
N
Secondary Current
7.81A
Pack of
1
Name of Manufacturer/Packer/Importer
FARNELL
Ordering ID
SVHC
No SVHC (27-Jun-2
Product Range
MCTA Series
Manufacturer Part Number
MCTA625/40
Transformer Mounting
Panel
Secondary Voltages
2 x 40V
Primary Voltages
2 x 115V
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 40V, 625VA, MCTA625/40”