MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 25V, 80VA, MCTA080/25
SKU: 858B0457
Buy MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 25V, 80VA, MCTA080/25 Online in India on tecmet.in. All Genuine Products ✔ Lowest Prices ✔ Free Shipping ✔ EMI & COD
11 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
Type of Product
Toroidal Power Transformers
Power Rating
80VA
Country of Origin
Sri Lanka
Is Consumable
N
Secondary Current
1.6A
Pack of
1
Name of Manufacturer/Packer/Importer
FARNELL
Ordering ID
SVHC
No SVHC (27-Jun-20
Product Range
MCTA Series
Manufacturer Part Number
MCTA080/25
Transformer Mounting
Panel
Secondary Voltages
2 x 25V
Primary Voltages
115V
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “MULTICOMP PRO Toroidal Power Transformers TRANSFORMER, TOROIDAL, 2 X 25V, 80VA, MCTA080/25”