HAMMOND Audio Transformers AUDIO FREQ XFMR, 1:6, 25KOHM/15 OHM, 8W, 125C
SKU: BBB0BC71
Buy HAMMOND Audio Transformers AUDIO FREQ XFMR, 1:6, 25KOHM/15 OHM, 8W, 125C Online in India on tecmet.in. All Genuine Products ✔ Lowest Prices ✔ Free Shipping ✔ EMI & COD
14 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
Type of Product
Audio Transformers
Country of Origin
Canada
Is Consumable
N
Pack of
1
Name of Manufacturer/Packer/Importer
NEWARK
Ordering ID
Manufacturer Part Number
125C
Turns Ratio
#REF!
Maximum Frequency
15kHz
Secondary Impedance
15ohm
Primary Impedance
25kohm
Secondary Power
8W
Transformer Applications
Pu 24B5921
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “HAMMOND Audio Transformers AUDIO FREQ XFMR, 1:6, 25KOHM/15 OHM, 8W, 125C”