COILCRAFT Current Sensing Transformers CURRENT TRANSFORMER, 1:40, 40A, SMD, CST2010-040LD
SKU: 1B47CF67
Buy COILCRAFT Current Sensing Transformers CURRENT TRANSFORMER, 1:40, 40A, SMD, CST2010-040LD Online in India on tecmet.in. All Genuine Products ✔ Lowest Prices ✔ Free Shipping ✔ EMI & COD
15 People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
Primary Current Amp
40A
Type of Product
Current Sensing Transformers
Country of Origin
China
Is Consumable
N
Name of Manufacturer/Packer/Importer
FARNELL
ET Constant
101.6Vµs
Ordering ID
Inductance
1.36mH
SVHC
No SVHC (
Product Range
CST2010 Series
Manufacturer Part Number
CST2010-040LD
DC Resistance
360µohm
Transformer Mounting
Surface Mount
Turns Ratio
1:40
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “COILCRAFT Current Sensing Transformers CURRENT TRANSFORMER, 1:40, 40A, SMD, CST2010-040LD”